W dniu 15 lutego 2019 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli Koła Łowieckiego Cyranka Gdańsk z dziećmi z niepublicznego przedszkola WRÓŻKOLANDIA w Przywidzu. Przedszkolaki odwiedził prezes koła Józef Szkwarek oraz łowczy Zbysław Pacewicz, myśliwym towarzyszyła nauczycielka pilotująca realizację programu Myśliwi Dzieciom, mgr Beata Meronk-Pisarek. 

Wychodząc naprzeciw potrzebom dzieci na bezpośredni kontakt z naturą i chęciom pokazania naszej pracy i naszej pasji szerszemu gronu odbiorców, w bieżącym roku szkolnym 2016/2017, nasze Koło Łowieckie „Cyranka Gdańsk” nawiązało współpracę z gdyńską Szkołą Podstawową nr 45. Do udziału i realizacji programu edukacyjnego „Myśliwi dzieciom” przystąpiła klasa III b. Przez cały rok szkolny dzieci pod kierunkiem wychowawczyni mgr Beaty Meronk-Pisarek oraz przy wsparciu i pomocy myśliwych z naszego koła zdobywały informacje na temat myśliwych i łowiectwa. Poznawały zwierzęta łowne żyjące w polskich łowiskach, uczyły się aktywnej ochrony zwierzyny i kształtowania środowisk jej bytowania, poznawały tradycje i język łowiecki. Myśliwi z naszego koła wspomagali pracę nauczycielki poprzez dostarczanie okazów do prezentacji, wzbogacanie i urozmaicanie zajęć pokazami gry na rogu, pomagali w przygotowywaniu lekcji pokazowych w terenie, przygotowywali konkursy wiedzowe i plastyczne. W czerwcu odbyło się uroczyste zakończenie programu połączone z wycieczką przyrodniczo-łowiecką. Na miejsce spotkania wybraliśmy wiatę myśliwską, którą właśnie wybudowaliśmy. Zaproszone na wycieczkę dzieci przyjechały z wychowawczynią i licznym gronem rodziców bardzo zainteresowanych naszym programem.

 

W dniu 25 października 2008 roku odbyły się uroczystości związane z 60 rocznicą powstania Koła Łowieckiego "Cyranka" Gdańsk. Imprezę rozpoczęto Mszą Świętą W Kościele parafialnym w Trąbkach Wielkich. Msza była nie codzienna. Zamiast organów w Kościele rozbrzmiewały dźwięki myśliwskich sygnałówek. W trakcie mszy został poświęcony sztandar koła, który został wykonany na niniejszą okoliczność.


Dalsza część uroczystości odbyła się w Zajeździe w Modrzewiowym Dworze w Gołębiewku Średnim. Spośród zaproszonych gości na imprezę przybyli:
Łowczy Okręgowy Okręgu Gdańskiego Piotr Ławrynowicz,
Burmistrz Miasta Skarszewy Dariusz Skalski
Nadleśniczy Nadleśnictwa Starogard Roman Tomczak,
Wójt Gminy Przywidz Bożena Mielewczyk-Zawada,
Dyrektor Technikum Rolniczego w Bolesławowie Alfred Porte`e
Rolnik współpracujący z Kołem Marian Przybysz

60 rocznica istnienia Koła była okazją do wręczenia odznaczeń nadanych przez Kapitułę Odznaczeń Łowieckich. W imieniu Polskiego Związku Łowieckiego odznaczenia wręczył Łowczy Okręgowy - Piotr Ławrynowicz. Oprócz odznaczeń nadanych przez Kapitułę Odznaczeń Łowieckich Koło wręczyło upominki okolicznosciowe myśliwym wyrózniajacych się, którzy nie zostali uhonorowani przez PZŁ.

Po zakończeniu częsci oficjalnej rozpoczęła się szampańska zabawa.

Nasze koło łowieckie zorganizowało konkurs plastyczny pt. "Zwierzęta - mieszkańcy naszych lasów" w szkole podstawowej w Trzepowie.